Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων

3ου Γενικού Λυκείου Μυτιλήνης                      Μυτιλήνη, 12 Φεβρουαρίου 2016

Τηλέφωνο: 22510- 22031                                        Αριθμ. Πρωτ.: 6

E-mail: mariolen [@] aegean.gr

ΠΡΟΣ: Δ/νση Β/θμιας Εκπ/σης Ν.Λέσβου

Κο ΜιχάληΚαπιωτά

ΚΟΙΝ: Δ/ντή 3ου Γενικού Λυκείου Μυτιλήνης

Κο Ευριπίδη Χατζηπαρασκευά

ΘΕΜΑ: «Ευχαριστήρια επιστολή προς τον Προϊστάμενο της Δ/νσης Β/θμιας Εκπ/σης Ν. Λέσβου»

Μετά την ανάληψη των καθηκόντων σας ως Δ/ντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Λέσβου, αισθανόμαστε την ανάγκη να σας ευχαριστήσουμε ως Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου Λυκείου, για την σύντομη χρονικά αλλά δημιουργική συνεργασία που είχαμε.

Από την πρώτη συνάντησή μας, η βοήθειά σας στα θέματα και τους προβληματισμούς μας ήταν αμέριστη, ενώ η λίστα με διάφορες δραστηριότητες εντός σχολείου που συζητήθηκε (διάφορες ομιλίες, ενισχυτικές διδασκαλίες, σχολικές εκδηλώσεις, εκπαιδευτικά προγράμματα) θα ολοκληρωθεί σύντομα με τη βοήθεια και της νέας Δ/νσης του σχολείου.

Σας ευχόμαστε κάθε επιτυχία στα καινούργια σας καθήκοντα και είμαστε βέβαιοι ότι η βοήθεια σας θα είναι δεδομένη όχι μόνο για το δικό μας σχολείο αλλά και ολόκληρου του Νομού, γιατί όπως γνωρίζετε, η σημασία της συνεργασίας, στους δύσκολους καιρούς που διανύουμε, δίνουν το παράδειγμα στους μαθητές, οι οποίοι θα κληθούν να διαχειριστούν τις κρίσεις της σύγχρονης κοινωνίας.

Ευχαριστούμε και πάλι.

Με εκτίμηση,